Hlavní stránka Kontakt Historie Nabízíme Diskuze Ke stažení Tréninkový rozpis Fotky
  Vyhledávání

Vyhledat text

Odkazy
OBEC HORNÍ KAMENICE ZÁPADOČESKÁ LIGA X-FLAME FIRESPORT ČESKÝ HASIČ BĚŽECKÉ TRETRY POŽÁRNÍ SPORT
  Návštěvnost

Administrace
Vstup

Zpráva o činnosti soutěžního družstva SDH Horní Kamenice za rok 2015

Vydáno dne 20. 01. 2016 (629 přečtení), napsal Vlastimil Žák

V letošním roce jsme absolvovali celkem 19 soutěží. Obrátili jsme tak několik let trvající, klesající tendenci počtu soutěží v jednotlivých letech. Abyste mi ale nevytkli, že upřednostňuji kvantitu před kvalitou, pokusím se zde zdůraznit to hlavní, co se v letošní sportovní sezóně událo. Začít nemohu ničím jiným než je ZČHL, která se svými 14 koly tvořila většinu letošních soutěžních počinů. Stejně jako vloni, i letos na celý ročník nahlédneme nadvakrát. Na prvou a poté na druhou polovinu. V prvé polovině seriálu držíme třetí místo průběžně, na druhé nám chybí pouhé dva body. Ze sedmi dosavadních závodů jsme vytěžili 82 bodů a to především za 1x zlatou, 2x stříbrnou a 1x bramborovou medaili. Jen v jediném závodě jsme předvedli výkon, který nebyl hodnocen na bodovaných místech. Důvodem byla z důvodu dovolených značně přeskládaná sestava. Prozatím asi největšího úspěchu jsme dosáhli při soutěžním víkendu v Plzni a Brodeslavech – v sobotu jsme vyhráli, v neděli jsme byli druzí. V tyto dny navíc probíhaly oslavy 900 let založení obce, pro nás a naše fandy tedy dvojnásobně slavnostní chvíle. Pro celý článek klikněte na nadpis článku........

Od slávy ale k druhé polovině ligy. Na rovinu přiznám, k té horší. Z těchto sedmi závodů jsme získali pouze 49 bodů a jediné třetí místo. Navíc se nám povedl letošní jediný neplatný pokus. Průběžné pořadí, které jsme původně plánovali na zmíněné třetí místo, jsme museli přeplánovat na čtvrtou, posléze až na pátou příčku. Celkových 131 bodů je ale paradoxně náš rekordní bodový zisk. Dalším balíčkem soutěží jsou ty postupové. Okrskovou i okresní soutěž jsme bez větších obtíží vyhráli a to i v rámci všech disciplín. Na kraji už to takové nebylo – prvé místo ve štafetě, druhé v útoku a třetí na stovkách znamenalo konečné druhé místo. Postup na republiku nám tedy i letos utekl. Věřím, že v příštím roce i tuto drobnost doladíme. Už jen krátce o zbytku, tedy pohárových soutěžích. Z celkových devatenácti zbývají poslední 2 a to domácí soutěž v Horní Kamenici, kde jsme vyhráli a v Chlumčanech, kde jsme na letošní poslední soutěži j sezonu zakončili krásným třetím místem v konkurenci 39 družstev. Ještě se zmíním o Jablonecké hale, soutěži ve štafetách družstev nejen dobrovolných hasičů, kde naše štafeta obsadila 11.místo z 37 zúčastněných. Jak jste slyšeli, nějaký ten prostor pro zlepšení do nové sezóny stále máme. Nezbývá než nám přát více takových slavnostních víkendů, jaký se nám povedl letos